Pens vs. Flyers 10/16/10

17. října 2010 v 12:48 | Káááka |  HOKEJ!

Včera jsem do půlnoci trpělivě čekala, abych mohla shlédnout svůj první zápas Pittsburgh Penguins v životě (nepopírám, že to bylo zištně-nezištně jen kvůli potěše vlastní duše Sidneyem Crosbym). Ovšem před tím jsem musela celý večer koumat, jak se vůbec dostat na nějakou americkou online televizi, takže jsem v podstatě vůbec nečekala (o koumání a vykoumaných způsobech napíšu jindy).Z únavné psychické práce jsem stihla jen první třetinu, ale to neva, protože jsem potěšena ještě teď (i když to možná bude prto, že jsem dneska ráno viděla sestřihy z těch zbylých dvou třetin, kde se jen tak mimochodem Sidnouš trefil hned 2x a to prosím pěkně mrtě parádně, ale o tom taky jindy...).

Každopádně jsem si během těch 20 minut hry všimla pár věcí, který mě dost zaujaly:

1. MNOOOOOOOOOHEM rychlejší hokej
(a to o dost hodně! jsem si nejdřív myslela, že se mi nějak posral ten player ;)

2. porvali se už po 2,5 minutě zápasu (Rupp vs. Shelley)

3. nevim jestli se mi to jen zdálo, ale vhazovalo se nejen na kruzích, jak je zvykem v ELH

4. OBČAS jsem měla problém poznat Crosbyho
(a nebylo to zrnitostí přenosu! prostě jen mi přišlo, že všichni tam jsou fakt moc dobrý hokejisti)

5. lítali z jedný strany kluziště na druhou a takřka pokaždý někdo vystřelil na branku, a taky častěji unikali do samostatných nájezdů na brankáře, a tudíž mi přišlo, že neřeší obranu tolik jako útok a brankáře (ale to je jen takovej DOJEM)

6. dávají reklamy častěji než v průběhu českého zápasu
(nejčastěji to byla reklama na auta, zdraví - nemocnice nebo něco takovýho, internet a televizi)

7. určitě hráli tvrději! (skoro pořád ležel někdo na ledu - a brankáře do toho nepočítám! a taky sebou mlátili o manžáky, div mi z toho neprasknul monitor)

8. sledovala jsem i "game preview" a mluvilo se víc o Penguinech - což mi moc nevadilo, taky statistiky během zápasu bylo buď penguinů nebo obecně celý konference
(nevim proč, možná se mi to jen "nestranně" zdálo)

9. když už jsem teda Crosbyho poznala (většinou dle čísla -87, páč do obličeje mu z horní kamery obvykle vidět nebylo), přišlo mi, že nehrál moc jako centr, ale spíš na pravý straně (1. gol dal z pravý strany a druhej cca uprostřed dělovkou od modrý :*)

Když jsem já šla spát, bylo to 1:1 a nakonec Pens vyhrály 5:1 (1:1 - 0:1 - 0:3)!